Logo zastępcze
Usługi Fotografie Ślubne Fotomontaże Fotogadżety Kontakt


Usługi

Fotografie

Fotomontaże

Fotogadżety

Ciekawostki

Kontakt
Słownik Pojęć

Fotografia Otworkowa (pinhole photography)

To fotografia wykonywana techniką bezobiektywową. W tej technice wykorzystuje się różnej wielkości pudełka przepuszczające do środka wiązkę światła przez niewielki otworek, który służy w tej metodzie za obiektyw. Obraz tworzy się na wewnętrznej ścianie pudełka, czyli w urządzeniu zwanym camera obscura. Zdjęcie jest wykonane bez użycia szklanych soczewek.

Memory Stick (MS)

Jest to nazwa standardu kart pamięci flash opracowany w roku 1998 przez firmę Sony. Przeznaczone są głownie do urządzeń tej firmy. Największą pojemność, bo aż 32 GB mają karty Memory Stick PRO (posiadają tryb szybkiej transmisji danych High Speed). W roku 2006 na rynek wprowadzona została seria kart MS o dużej wydajności- Memory Stick PRO-HG opracowana we współpracy ze Sandiskiem.

Migawka

Jet urządzeniem mechanicznym lub elektroniczno-mechaniczne służącym do otwierania i zamykania drogi światła padającemu przez obiektyw na materiał światłoczuły, jak również do odmierzania odpowiedniego czasu, niezbędnego do prawidłowego naświetlenia. Migawki dzieli się na dwa zasadnicze rodzaje: centralne i szczelinowe.


A - B [ Strona 1 ]
C - D [ Strona 2 ]
N - Z [ Strona 4 ]

Inne ArtykułyUsługi Fotograficzne
ela[małpa]fotouslugi.net.pl
Admin
admin[małpa]fotouslugi.net.pl
statystyka