Logo zastępcze
Usługi Fotografie Ślubne Fotomontaże Fotogadżety Kontakt


Usługi

Fotografie

Fotomontaże

Fotogadżety

Ciekawostki

Kontakt
Typy Aparatów Cyfrowych

Moją i Państwa uwagę skupię na bardzo popularnych i zasypujących światowy rynek aparatach cyfrowych, potocznie zwanych cyfrakami. Zacznę od wymienienia rodzajów tych urządzeń.


1. Aparaty Kompaktowe

Są bardzo dobrze znane wszystkim - zarówno amatorom jak i profrsjonalistym. Są to najpopularniejsze z tej grupy urządzenia. Charakteryzują się niwielkimi rozmiarami oraz bardzo przystępnymi cenami. Są to najprostsze pod względem konstrukcji i obsługi urządzenia. Posiadają szeroką gamę automatycznych funkcji przy jednoczesnej możliwości obsługi manualnej (ręcznej), któr ajest w nich jednak okrojona. Ta grupa urządzeń dedykowana jest dla początkujących.


2. Cyfrowe Lustrzanki (ang.DSLR, Digital Single Lens Reflex Camera)

Jest to najbardziej zaawansowana grupa aparatów skierowana przede wszystkim do profesjonalistów. Co raz częściej producenci lustrzanek pamiętają o amtorach i na rynku co raz częsciej można spotkać modele nie tylko dla profesjonalnych fotografów. Największą zaletą aparatów z tej grupy jest możliwość bezproblemowej wymiany obiektywów. Ich nazwa jest bezpośrednio związana z zasadą działania aparató - wiązka światła w chwili wykonywania zdjęcia kierowana jest poprzez szereg luster na wizjer.W chwili robienia zdjęcia, lustro unosi się, a światło kierowane jest wprost na matrycę.


3. Hybrydy

Kojarzą sie przede wszystkim ze skomplikowaną budową w porównaniu do kompaktowych cyfrówek. Cechą charakterystyczną jest to, że obraz w wizjerze jest dokładnym odpowiednikiem obrazu rejestrowanego przez matrycę. Dzięki temu osoba fotografująca może obserwować zmiany, jakie następują przy różnych ustawieniach czasu, przysłony itp. Obraz w wizjerze jest realizowany poprzez niewielki wyświetlacz LCD.


O Aparatach nieco szerzej [ Strona 1 ]
Podział aparatów fotograficznych [ Strona 2 ]

Inne ArtykułyUsługi Fotograficzne
ela[małpa]fotouslugi.net.pl
Admin
admin[małpa]fotouslugi.net.pl
statystyka